Ledová káva se skořicí

Ingredience

  • pár kostek ledu
  • kokosové mléko real thay dle chuti
  • rozpustná káva či vychladlá káva
  • sladidlo dle chuti
  • mletá skořice dle potřeby

Příprava

Asi pět let jsem neměla klasickou kávu, odvykla jsem si a jelikož jsem nenašla žádnou alternativu za mléko, která by mě dostatečně uspokojila, zvykla jsem si pít meltu. Jenže růst zoubků u naší malé slečny už mě docela unavil a potřebovala jsem fungovat, a tak přišlo na záchranu v podobě ledové kávy. Navíc v teplých dnech se ledová káva velmi hodila a přišla vhod. Dostupná rostlinná mléka na trhu mi v kávě nechutnají a že už jsem jich vyzkoušela. Jediné kokosové mléko real-thay 85% mi velmi zachutnalo, není to na každodenní přípravu, přeci jen jeho cena je vyšší, také záleží kolik si jej přidáme.

Já jsem si připravila kávu z kávy Illy, kterou jsem zalila perlivou vodou, dříve jsem tuto kávu milovala. Kávu jsem nechala vychladnout, přelila do shakeru, přidala kokosové mléko, pár kostek ledu, osladila a pořádně zamíchala. Mícháním vznikne rovněž luxusní pěna. Vzniklou ledovou kávu nalijeme i s pěnou do hrnečku a pěnu si můžeme posypat skořicí.

Vychutnáme k oblíbeným sušenkám, tyto byly kupované, ale nabízím luxusní alternativu domácích: http://navlnechuti.cz/spaldovo-zitne-susenky-s-kousky-cokolady/

Přeji dobrou chuť a příjemné osvěžení.

Jako další alternativy za mléko do kávy, které jsem dříve zkoušela a byly ucházející byly:

Kokosový nápoj Topnatur 350g

Složení: Přípravek obsahuje glukózový sirup, nehydrogenovaný kokosový tuk, emulgátor: estery mastných kyselin, stabilizátor: fosforečnan draselný, kokosové aroma, protispékavou látku: oxid křemičitý.

Pohankvoý nápoj Topnatur 350g

Složení

Dextróza, plně ztužený kokosový tuk, glukózový sirup, pohanková mouka (17 %), inulin, emulgátor: estery mastných kyselin, stabilizátor: fosforečnan draselný.