Ledový kakaovo-smetanový dezert s banány, amarantem a quinoou

 

 Ingredience

  • 2 zmrzlé banány
  • 112 vařeného amarantu a quinoy, mix světlý a červený
  • 40g kakaového másla
  • 10g raw kakaového prášku
  • 70g kokosové smetany Soyatoo

Na ozdobení

  • lískové ořechy dle chuti
  • kešu ořechy dle chuti
  • strouhaná čokoláda Vivany hot chocolate vegan dle chuti

 

Příprava

Tento dezert potěší snad všechny mlsné jazýčky. Dobře vím, že se mnoho lidí obává amarantu pro jeho výraznou chuť. Amarant je velmi cenou a opomíjenou obilovinou a je to velká škoda, pokud nám vadí jeho výrazná chuť je dobré amarant namíchat s jinou obilovinou. Tento dezert jsem připravila nejen pro syna, ale i pro sebe a manžela, který si myslel, že konzumuje ve směsi jen kešu oříšky, nedivím se, byla to dobrota.

Když mám větší množství banánů než dokážeme zkonzumovat, vložím je do mrazáku a upotřebím když se zrovna hodí a to je prostě úžasné. Dezert připravíme velmi snadno. Z mrazáku vyjmeme zmrzlé banány, necháme je krátce povolit při pokojové teplotě, tak aby šly banány dobře loupat. Tento čas využijeme k přípravě amarantu a quinoy. Já jsem quinou s amarantem připravovala jako přílohu k obědu a přebytek jsem předem plánovala zužitkovat k přípravě dezertu.

Příprava je velmi snadná, amarant společně s quinoou propláchneme, zalijeme dvojnásobným množstvím vody a dáme vařit přibližně na 20 minut, snažíme se odvařit co nejvíce vody, pokud nám voda i přes to zbude, scedíme ji a necháme amarant s quinoou vychladnout.
Mezitím si rozemeleme kakaové máslo, já na to použila mixovací nádobu od tyčového mixéru, případně můžeme najemno nastrouhat.

Oloupané banány rozmixujeme tyčovým mixérem a postupně přidáváme ostatní ingredience, uvařenou směs amarantu a quinoy, kakaové máslo, kakaový prášek a kokosovou smetanu soyatoo, vše společně rozmixujeme v hladkou směs, kterou naplníme do pohárů a ozdobíme kešu a lískovými ořechy, posypeme strouhanou čokoládou a dáme vychladit do lednice.

 

p1130708

Poznámka

Počet porcí: 3

Čas přípravy: 45 minut