První narozeniny

Tento článek bude spíše inspirativní, obzvláště u maminek alergiků, které jsou potravinově omezeny. Naše malá slečna slaví své první narozeniny a mně vrtalo hlavou jaký dort připravit. Hlavou my šly obří dorty, co zase vymyslím. Pak jsem si položila jednoduchou otázku „pro koho vlastně ten dort je a kdo z něj má mít radost“. Naše malá je hodně kojená, z příkrmů baští jen ovoce, zeleninu a žloutek, takže nějaký dort vážně postrádá smysl. Když slavil syn své první narozeniny, měl obří dort, který pouze ochutnal a víc se o nej nezajímal, snědl si své oblíbené ovoce. Takže má cenu chystat obří dorty? A pro koho vlastně, aby jsme měli hezkou fotku? No já se zamyslela a řekla jsem si. Co vlastně má malá nejraději. Miluje hrušky a řepu, takže hruška na páře bude ideální, ale jak to udělat, aby to bylo i na fotce hezké?

 

Chvíli jsem hledala a jak se říká opět velká náhoda. Nechávala jsem si letos dělat na zakázku vánoční dřevěné ozdoby, neb klasické by vydržely tak tři vteřiny. Jelikož jsem nikde nenalezla hezký zápich, zkusila jsem oslovit právě firmu LIMEart.cz, která nám dělala ozdoby na stromeček, které jsou prostě nádherné (najdete na jejich fb: https://www.facebook.com/limeartsk/)  zda by dokázali zápich dle mé představy.

K mému překvapení řekli, že není problém cokoliv, stačí rozměry a jdou na to. Komunikace byla neskutečně rychlá a to i o víkendu, během týdne bylo hotovo i dodáno a to podotýkám, že vše putovalo ze Slovenska, neskutečné. O provedení a zhotovení nemluvě, jsem naprosto nadšená a zápichy určitě využiji i dále, nechala jsem si dělat několik velikostí, se jménem, jménem a číslem a samotnou Minnie bez ničeho v různých velikostech.

Ještě byl problém s vhodnou mističkou, kdy mi několikrát plány totálně vybouchly. Jedny objednané pohárky místo červené barvy měly fialovou a jedny puntíkované mističky už přestaly vyrábět. Naštěstí jsem našla firmu, která vyrábí ručně malované výrobky a okamžitě jsem měla vybráno.

Nádherná, ručně malovaná sada čtyř mističek (https://rucnemalovane.cz/12217-sada-4x-cervena-miska-maly-puntik.html?search_query=misky&results=42).

Naštěstí vše klaplo a i zde mi vyšli velmi rychle vstříc a dodali druhý den od objednání takže jsem vše stihla nachystat na roční focení, které později doplním 🙂

 

Tak a co vlastně měla naše slečna a bude mít v narozeninové mističce. Na páře připravenou hrušku, kterou jsem následně rozmixovala a přidala Bio Českého Ghíčko .

České Ghíčko v bio kvalitě, jedná se o přepuštěné máslo v nejvyšší kvalitě, používáme jej v příkrmech stále a to i do ovocných příkrmů.

Ukrojila jsem větší polovinu jablka, do kterého jsem zápich zapíchla, vložila do mističky a zalila zvoleným ovocem. Výhoda přípravy na páře tkví v tom, že vám nic nezhnědne, vše si zachová svoji barvu. Nechtěla jsem použít nic na zahuštění v podobě škrobů atd. takže Ghí posloužilo skvěle. Pohárek jsem pak již jen ozdobila ovocem.

Na této dobrůtce si pochutná nejvíc a vím, že nezůstane u jednoho sousta.

 

Poznámka

Použité mističky naleznete na FB: https://www.facebook.com/rucnemalovanecz/ webu: https://rucnemalovane.cz/

Použité zápichy lze objednat na webu:https://limeart.sk/?fbclid=IwAR2n9cDFvZdoRFZOrxkEdL9jD10fNrOeaBpO0P9YQUypnl-C-RdCwJJkFmg nebo : FB: https://www.facebook.com/limeartsk/

Určitě se podívejte i na ozdoby na stromeček, které tato firma vyrábí, jsou nádherné. Cenové rozpětí je různé, záleží na tom co si vymyslíte, velikost atd… Ozdoby jsou v řádech desítek korun, zápichy pak sto korun.