Šmakoun štíhlé nudle se zeleninou, fazolemi, rýžovou smetanou a umeoctem

 

 Ingredience

  • 1/2 balení Šmakouna štíhlé nudle
  • 5 keříkových rajčat
  • 2 hrsti polníčku
  • pepř čtyř barev dle chuti
  • Umeocet dle chuti
  • 1-2 lžíce rýžové smetany Soyatoo (poukd nejste omezení konzmací mléčné bílkoviny, můžete použíz bílý jogurt či zakysanou smetanu)
  • 2 hrsti uvařených fazolí Adzuki
  • sůl dle chuti

Příprava

Jednoduchá, rychlá večeře, ze které nemusíte mít výčitky a mě tedy šmakoun nudle dostaly a rozhodně se k nim budu vracet. Úžasné je, že si můžete přidat libovolné variace zeleniny, já si přidala navíc fazolky, které mi zbyly v lednici.

Příprava strašně jednoduchá, šmakoun nudle zalijeme vodou, nudle se od sebe oddělí, necháme vykapat a vychladnout. Mezitím si připravíme ostatní suroviny na salát. Polníček omyjeme a dáme na talíř, v salátové míse si smícháme pokrájená rajčata s vychladlými nudlemi, přidáme, pepř, rýžovou smetanu, fazole a umeocet a vše zamícháme, přidáme na talíř k polníčku. Vychlazený bude velmi příjemný v letních dnech.

Poznámka

Pokud tolerujete mléčné produkty, připravte si tento salát se zakysanou smetanou či bílým jogurtem, i když rozdíl není znatelný. Umeocet je sám o sobě slaný a v případě potřeby salát ještě dosolíme. Pánům určitě také zachutnají, klidně přidejte navíc česnek pokud máte rádi.

Šmakoun se vyrábí originální, patentově chráněnou českou technologií, z čistého vaječného bílku jeho tepelnou úpravou bez chemických látek a konzervantů. Výrobní postup umožňuje obohacovat Šmakouna jak výživově hodnotnými látkami (vláknina, nenasycené mastné kyseliny) tak také různým kořením a tím dosáhnout různých příchutí s širokými možnostmi zapojení při přípravě jídel a pokrmů. Více o produktu Šmakoun naleznete zde: http://www.smakoun.eu/

Nesmím se zapomenout zmínit o Umeoctu. Nejedná se ve skutečnosti o ocet, vzniká jako vedlejší produkt při výrobě nakládaných švestiček – umeboshi.
A jeho zdravotmní účinky?
Obsahuje kyselinu citrónovou – ulehčuje v tenkém střevu absorbci alkalických minerálních látek (např. železa, hořčíku) z ostatní potravy: vápník, draslík, železo.
Obsahuje velké množství minerálních látek, enzymů a vitamínů ve vstřebatelné podobě, působí v našem těle zásaditě. Zpomaluje stárnutí a pomáhá při kožních problémech. Pomáhá při bolestech hlavy, čistí krev, eliminují únavu, chrání tělo před vyčerpáním, obnovuje naši vitalitu a posiluje imunitu. Více o umeoctu zde: http://www.zijmesvujzivot.cz/…/26/svesticky-umebosi-a-umeo…/