O mně

Jitka Matěchovájitka-avater

znamení střelec
koníčky rodina, vaření, pečení, zahrada, pejsek
sny a cíle Zdraví a spokojenost pro své nejbližší. Vše ostatní je v mých rukou.

Jsem 30 letou pyšnou mámou úžasného chlapečka, který mě naplňuje energií a  tvořivostí. Začala jsem se zajímat o zdravou výživu ve chvíli, kdy se nám narodil náš Tomášek, který je tím nejdražším a nejcennějším pokladem, který máme. Hlavně ve chvíli, kdy jsme zjistili, že má alergii na bílkovinu kravského mléka se nám život otočil o 180°. Jak se říká vše zlé je pro něco dobré a já se díky tomu začala mnohem více zajímat o zdravou výživu, složení potravin, zdravé stravování. Naučila jsem se používat pro mě neznámé suroviny, rozšířilo mi to obzory a naučila jsem se zdravému způsobu přípravy pokrmů bez přidaných látek, konzervantů, bílkoviny kravského mléka a laktózy.

Velmi mi v začátcích pomohla skupinka Vaříme malým dětem, kde jsem se inspirovala. Velké díky patří skupince Alergie/intolerance na laktózu, kravskou bílkovinu (ABKM), lepek (celiakie), kde jsem poznala Lucii Rosenbergovou, která mi v začátcích moc pomohla a pomáhá stále. Takže ti Lucinko moc děkuji za tvůj čas a za to, že jsi. Stejně tak Barunce, která je správkyní skupinky Vaříme malým dětem. Holky stali jste se mou velkou inspirací a ještě jednou velké díky. Naučila jsem se vařit z ingrediencí, které pro mě byly velkou neznámou a tím se mi otevřely dveře neomezených možností. Vaření mě začalo strašně bavit, ráda experimentuji a zkouším nové věci a chutě.

Život s alergikem není snadný. Je třeba kontrolovat složení potravin, hlídat rodinu, příbuzné známé, plánovat dopředu jak jídlo tak cestování, ale není nic, co by matka pro své dítě neudělala. I když je to někdy únavné, vyčerpávající tak mateřství stojí za to a nikdy bych neměnila. Nikdy bych nevěřila, že se pro mě stane vaření zábavou, že budu mít radost z toho, že sklízím prázdné talíře a slyším „mami mňami“, to jsou slova, která zahřejí a potěší každou mámu.