Ostružinová teff dezert

 

 Ingredience

  • 30g světlého zrna Teff od Adveni
  • 1 hruška
  • 1 jablko
  • hrst ostružin
  • vlašské ořechy na ozdobení

Příprava

Znáte zrno Teff od Adveni? Ne? No tak to jej určitě vyzkoušejte.Teff patří k nejvýživnějším plodinám na světě. Bývá považován za nutriční zázrak. Má vyvážený poměr bílkovin a sacharidů, vynikající aminokyselinový profil, vysoký obsah vlákniny a nízký glykemický index. Je jedinečným koktejlem vitaminů a minerálních látek. Teff je přirozeně bezlepkový. Má příjemnou oříškovou chuť a je lehce stravitelný. Je vhodný pro celiaky, hubnoucí, sportovce, těhotné a kojící ženy, kojence od ukončeného 6. měsíce věku, děti a mladistvé, seniory, nemocné osteoporózou, osoby trpící vysokým krevním tlakem a vysokou hladinou cholesterolu.

Zrníčka teffu nejdříve na jemném sítku propláchneme. Po té je zalijeme 3 násobným objemem vody, přivedeme k varu, stáhneme na nejnižší stupeň a dusíme pod pokličkou 15 minut. Zrno nejprve plave. Pak si začne sedat ke dnu přibližně po 10 minutách a to je doba, kdy je zapotřebí míchat. Pozor může se připálit. Uvařený teff je měkký, má lahodnou oříškovou chuť a příjemné aroma.

Po uvaření přidáme nastrouhané jablíčko, hrušku a ostružiny.

Poznámka

Počet porcí: 1

Čas přípravy: 20 minut

pokud vynecháte vlašské ořechy, může být připraveno mladším dětem jednoho roku. Pokud budete připravovat pro dospělé můžete přisladit např. datlovým sirupem či jiným sladidlem.

více o teff zrnu