Rýžový dezert s mrkvičkou, jablíčkem a fresh šťávou z jablíček

 

 Ingredience

  • 100g vařené kulatozrnné rýže
  • 2 malé mrkve
  • 1-2 jablíčka
  • fresh šťáva z jablek dle chuti
  • řepkový olej pár kapek
  • brusinky bi-nebio nesířené, slazené jablečnou šťávou dle potřeby

Příprava

Jednoduchá, rychlá svačinka či snídaně, která je vhodná pro malé i velké a já s ní tedy nikdy košem nedostala. Mezi naše další oblíbené variace patří přidání skořice a máme rázem jiný dezert. Nebojte se experimentovat s chutěmi, výsledek stojí za vyzkoušení. Syn má tyto svačinky velmi rád, kaše na noc nedáváme, dezertů nebo-li kaší využívám na odpolední svačinky či snídaně. Zatím nás stále baví a doufá  ,že nám to hodně dlouho vydrží.

Jelikož jsem rýži připravovala na přílohu, uvařila jsem si rýže víc a použila ji na přípravu svačinky.
Kulatozrnnou rýži jsem dala vařit společně s mrkví. Po uvaření propláchla a přidala pár kapek oleje, můžeme rozmačkat či rozmixovat, smícháme s nastrouhaným jablíčkem, dle chuti dosladíme čerstvou šťávou z jablíčka. Ozdobila jsem brusinkami od bio-nebio, které jsou doslazené jablečnou šťávou a nejsou sířené.

Poznámka

Nebojte se kombinací, dá se jich vymyslet spousty právě s kulatozrnnou rýží. Jablíčko + dýně…dýně + hruška…meruňka + hruška, přidat vanilku, skořici, kardamon, fanzazii se meze nekladou. Starším dětem přidat třeba vlašské ořechy, brusinky… Stejně tak kombinace obilovin je neomezená – teff, čirok, amarant, pohanka, quinoa, jáhly…

Počet porcí: 2

Čas přípravy: 20 minut