Bezvaječné domácí kynuté vdolky s borůvkami a kokosovou šlehačkou

Ingredience

Zdobení

  • marmeláda či džem, já měla borůvkový, luxusní jsou i hrušková povidla
  • 1 plechovka kokosového mléka REAL 400g, mnou vyzkoušená a používaná kokosová mléka v plechu najdete v poznámce, nepoužívám kokosová mléka se zahušťovadly, vím, že jdou našlehat, ale dětem se mi to dávat nechce – lze zakoupit rovněž smetanu ke šlahání Schlagfix či kokosová smetana ke šlehání Soyatoo, tam najdeme však zahušťovadla
  • vanilka
  • moučkový cukr dle chuti či jiné sladidlo dle preferencí

 

Příprava

Náš malý mlsáček si poručil vdolečky, tak mamka pekla vdolky sice ne úplně z bílé mouky, trošku jsem přidala žitné, ale jsou i tak nadýchané a více než chutné.

Připravíme si kvásek, do vlažné vody či rostlinného mléka nadrolíme droždí, přidáme 1 lžíci mouky, 1 lžici cukru, zamícháme, překryjeme utěrkou a necháme vzejít peřinku.

Do mísy prosejeme mouky, přidáme žloutek (pokud nemůžeme vynecháme, dále přidáme rozehřátý vlažný tuk, sladidlo, rum, sůl a nakonec vzešlý kvásek.

Vypracuje vláčné těsto, které pomoučníme moukou, překryjeme utěrkou a necháme kynout přibližně 45 minut.

Po nakynutí těsta si vytvarujeme vdolečky, které klademe na pomoučněný vál, na pánvi rozehřejme tuk a opečeme z obou stran, necháme vychladnout. Vdolky potřeme našim oblíbeným džemem a našlehanou kokosovou smetanou.

Tu připravíme velmi rychle a snadno. Kokosové mléko v plechu dáme na 24 hodin do lednice nebo 30 – 45 minut do mrazáku.

Do šlehací nádoby vyndáme tuhý podíl, který rozmačkáme lžící, přidáme moučkový cukr, vanilku a našleháme, vyšlehá se nádherná smetana, kterou dáme ideálně na 1 hodinu do lednice, vše se vyplatí připravit předem.

No a už jen vychutnáme u dobré kávy či čaje, přeji příjemné mlsání.

 

 

Poznámka

 

Počet porcí: 14

Čas přípravy: 2 hodiny

 

Kokosové mléko REAL

 

Pravé kokosové mléko bez přidaného cukru, zahušťovadel a jiných zbytečných přísad.

Obsahuje pouze 80% kokosu a vodu.

Lze zakoupit například zde: http://www.nakupznemecka.cz/vipservices/eshop/1-1-Potraviny/-4-/5/2961-Real-Kokos-Milch-80

 

Kokosové mléko 400ml Real Thai

Složení: kokosový extrakt 85%, pitná voda.

Sterilováno. Bez konzervantů.

Vyrobeno v Thajsku.

 

Koupíte například zde: https://bezlepkovepotraviny.cz/bezlepek/2516-kokosove-mleko-400ml-real-thai.html?fbclid=IwAR3sw8giVSwzeGIb4pkWizaQe6wKCajGSBLd_ejq0jWodOq44XQM9mQ2Yds

 

 

 

 

20140403-vegan-cream-schlagfix-schlagcreme-1-packs

Vynikající smetana ke šlehání – nyní v neslazené verzi – modrá a červená slazená. Tuto jedinečnou rostlinnou smetanu lze nejen nádherně ušlehat, ale navíc chutná sladce a lahodně i přesto, že je neslazená a téměř bez cukru. Její neuvěřitelně dlouhotrvající stabilita je ideální pro zdobení všech typů pokrmů a to jak v sladkých, tak ve slaných receptech. Perfektní je nejen pro běžné spotřebitele, ale především do profesionálních kuchyní a restaurací. Nyní v praktickém 200 ml tetrapak balení. POZOR! Použijte univerzální smetanu ke šlehání, stejně jako tradiční smetanu nebo jako lahodnou zmrzlinu. Schlagfix smetanu ke šlehání můžete nechat zmrznout v v kelímku a poté si ji vychutnat jako zmrzlinu nebo sorbet. Sami vidíte, jak snadno lze připravit velmi chutnou, zdravou a kaloricky přívětivou veganskou zmrzlinu. Po rozmrazení ji samozřejmě lze použít jako klasickou smetanu ke šlehání. Tento produkt je stabilní vůči mrazu. Nejlepšího a nejstabilnějšího výsledku šlehání můžete dosáhnout při střední rychlosti šlehání a teplotě smetany mezi 5 – 8 °C, proto doporučujeme uložit univerzální smetanu ke šlehání do ledničky několik hodin před použitím. Standardně může být výrobek skladován při pokojové teplotě. Složení: Voda, rostlinný tuk (15%), maltodextrin, glukózový sirup, stabilizátory: Škrob, polysorbát 60 (E435), citrát sodný (E331), hydroxypropylmethylcelulóza (E464), celulóza (E460), karboxymethyl celulóza (E466), fosforečnan sodný (E339), emulgátory: Stearoylaktylát sodný (E481), mono-a diglyceridy mastných kyselin (E471) estery polyglycerolu (E475), sůl, aroma. Více o emulgátorech a kde koupit na: http://www.veganfoods.cz/

Smetany ke šlehání – možné alternativy, ale za mě ne ta chuť je jinde

Soyatoo rýžová smetana ke šlehání

soyatoo_rice_whip

Rýžová smetana ke šlehání: rýžový nápoj (voda, rýžový sirup, rýžový škrob a rýžový mouka) (75%), ztužený rostlinný tuk (12%), invertní cukerný sirup, hrachová bílkovina, emulgátor: mono a diglyceridy mastných rostlinných tuků, zahušťovadlo: celulóza a natriumalginát, regulátor kyselosti: kalium fosfát a mononatrium citrát, jedlá sůl, aroma (rostlinné)

Soyatoo kokosová smetana ke šlehání

kokosová smetana ke šlehání

kokosová smetana ke šlehání: 75% kokosová voda (voda, kokos), Kokosvý tuk 12%,sirup z invetního cukru, hrachová bílkovina, emulgátor: mono a diglyceridy mastných kyselin (rostlinných), zahušťovadla: celulóza a alginát sodný, regulátor kyselosti: fosforečnan draselný a citranon sodý; sůl, aroma rostlinného původu.